Kamu Haberleri

Bakan Selçuk Açıkladı: O Çalışanlar 12 Gün İdari İzin Kullanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında corona virüsü sebebi ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bazı personellerin 12 gün idari izinli sayılacaklarını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelliler, yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanlara 12 gün idari izin verileceğini ifade etti. Buna göre izinler 16 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayacak.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Bakan Selçuk’un idari izin hakkındaki açıklamaları ise şöyle oldu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelliler, yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar 16/03/2020 tarihinden itibaren 12 gün idari izinli sayılmıştır.”

İdari İzin Açıklaması

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir