Gündem

Bakan Selçuk açıkladı: Ödemeler yarın başlıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardım ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada Ağustos ayına ilişkin ödemelerin yarın başlayacağı bildirildi.

Yaklaşık 157 bin ihtiyaç sahibine toplamda 90,1 milyon TL ödeme yapılacağını bildiren Bakan Selçuk yardımların, muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara, kronik rahatsızlığı olanlara ve öksüz/yetimlere yönelik olacağını ifade etti.

Er ve erbaşların ailelerine 400 TL destek

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine aylık 400 TL olmak üzere 2 aylık periyotlarla 800 TL destek verildiği belirtildi. Yarın 24 bin asker ailesinin hesabına 16,9 milyon lira yatırılacak. Muhtaç aile çocuklarına yapılan yardımlarının yüzde 50 artırarak 100 TL’den 150 TL’ye çıkarıldığını ifade eden Bakan Selçuk, “2 aylık periyotlarla 300 TL düzenli nakdi yardım yapıyoruz. Bu kapsamda bu ay 1.200 ihtiyaç sahibine, 284 bin TL ödeme yapacağız.” Dedi.

89 bin kadına destek sağlanacak

Eşi vefat eden kadınlar için de destek sağladıklarını hatırlayan Bakan Selçuk, “89 bin ihtiyaç sahibi kadınlarımıza toplam 57,8 milyon TL ile destek sağlayacağız.” Açıklamasını yaptı.
Bakan Selçuk, Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar için aylık 150 TL destekte bulunduklarını açıklayarak, 39 bin kişinin hesabına toplam 11,6 milyon TL yatıracaklarını duyurdu.

Kronik rahatsızlığı olanlara nakdi ödeme

Ayrıca devlet tarafından kronik rahatsızlığı olanlara da ödeme yapılıyor. Bakan Selçuk kronik rahatsızlığı bulunanlar için, “2 bini aşkın ihtiyaç sahibine 3,3 milyon TL destekte bulunacağız.” Dedi. Sosyal destek ödemeleri 24 Ağustos tarihinde yapılacakken, kronik rahatsızlığı bulunanlar için ödemeler 25 Ağustos’ta yapılacak.

İlgili Makaleler