EğitimKamu Haberleri

Bakan Selçuk açıkladı: Öğrencilik durumu tespit edilene SGK’dan ödeme yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemelerinin bugün başladığını duyurdu. Buna göre, SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak.

Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri bugün başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yaklaşık 20 bin öğrenciye toplam 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapılacağını bildirdi.

Yardım miktarı hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

“Yıllık olarak ilköğretimde öğrenim görenler öğrencilerimiz için 2.317 TL, ortaöğretimde öğrenim görenlere 3.475 TL ve yükseköğretimde öğrenim görenler için de 4.634 lira ödeme gerçekleştireceğiz”

SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak.
Bakan Selçuk, eğitim ve öğretim yardımı ödemesinin hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.

İlgili Makaleler