GündemKamu Haberleri

Bakan Selçuk atama bekleyen öğretmenlerle ilgili açıklama yaptı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Atama ve atama bekleyen öğretmenlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Selçuk, “Onunla ilgili çalışıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk’de Katıldığı televizyon programında milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim takvimi, LGS sınavı, atanan ve atanacak olan öğretmenlere ilişkin bilgiler veren Bakan Selçuk 2019 KPSS puanlarında haksızlığa uğradıklarını söyleyenler hakkında da açıklama yaptı.

Bakan Ziya Selçuk corona virüsü salgın sürecinde, 18 Mart’ta atanan öğretmenlerin kararnamelerine ilişkin ”Şuan okullar açık değil. Karneyi nereye göndereceğiz veya gönderdiğimiz nereye gidip başlayacak. Bu sürece bağlı olarak onu da halledeceğiz.” dedi.

Kısa sürede açıklama yapacağız

Atama bekleyen öğretmenlere ilişkin açıklama yapan Bakan Selçuk “”Onun ilgili de çalışıyoruz, çok uzatmadan kısa bir süre içinde açıklama yapacağız.” İfadelerini kullandı. 2019 KPSS puanlarında haksızlığa uğradıklarını söyleyenler hakkında ise, ”Her sene giren diğer senelerde girenler için bu tür söylemlerde bulunabiliyor. Burada önemli olan mevzuat bakımından, hukuksal açıdan problem olup olmadığı, o açıdan bakıyoruz.” dedi.

Erteleme söz konusu değil

LGS sınavı hakkında da bilgilendirmede bulunan Bakan Selçuk, “LGS zamanında yapılacak, ertelenme söz konusu değil. Hafta başında hem YKS’de hem de LGS’de çıkacak soruların konu dağılımı nasıl olacak bunları da paylaşacağız. Benim ailelere söyleyeceğim şey şu, hiçbir öğrenciyi zorla bir yere götüremezler. Bir öğrencinin dıştan değil de içten motivasyonu önemli, bunu yapabilmek için de çocuğun dengeli bir hayata ihtiyacı var. Bu iş sadece zihinsel bir şey değil, aynı zamanda hareketsel bir şey” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir