Gündem

Bakan Selçuk Corona Virüsü Tedavisi İçin Müjdeli Haberi Duyurdu

Corona virüsü vakaları hakkında alınan kararları Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Baknaı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Bakan Selçuk açıklamalarında tedavide kullanılan ilaç hakkında müjdeli haberi verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk corona virüsü tedavisi hakkında çok önemli açıklamalarda bulunarak sevindiren haberi verdi.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamalarında SUT’ta yapılan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerinin iki katına çıkarıldığını ve kararın bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile Yeni corona virüs tedbirleri kapsamında birçok iyileştirme yapıldığını vurguladı.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu süreçte yatarak tedavi gören her bir hastamıza sağlık hizmeti sunan profesyoneller için koruyucu ve bulaşı önlemeye yönelik yüksek maliyet oluşturan bakım hizmetlerini geri ödeme kapsamına aldık. Yeni virüs tanısı konulan her hastamız için hizmet veren hastanelerimize de günlük 660 lira ödeyeceğiz. Böylece virüs tanısı konulmuş hastalarımızın tedavisi için hastanelerimize özel bir destek vermiş olacağız”

İMMÜN PLAZMA TEDAVİSİ

Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Yoğun bakım hizmetlerini geri ödeme listesine alarak karşıladığımız yoğun bakım tedavi ücretlerini de iki katına çıkarmış olduk. Yine yoğun bakım şartlarında, virüs tedavisinde kullanılan ilacı da geri ödeme listemize aldık.

Dünya Sağlık Örgütü, salgına karşı yayımladığı bildiride, immün plazma tedavisinin en çok tavsiye edilen potansiyel tedavilerden biri olduğuna dikkat çekti. İmmün plazma veya serumun toplanması için uygun koşulların oluşturularak, bu alanda ilerlemelerin gerekliliğine vurgu yapıldı. Biz de bu doğrultuda ülkemizde, iyileşen vatandaşlarımızın serumlarından antikor temin edilerek virüs tanılı hastalarımızda kullanılması işlemine ait bedelleri karşılayacağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir