EkonomiGündem

Bakan Selçuk duyurdu: 5 Kasım’da banka hesaplarına yatırılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, Ekim ayı ödemelerinin 5 Kasım tarihinde hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri hakkında yazılı açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada Ekim ayı ödemelerinin 5 Kasım tarihinde banka hesaplarına yatırılacağı, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ise ödemeler PTT üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Kısa çalışma ödeneği 31 Aralık’a kadar uzatıldı

Bakan Selçuk konuya ilişkin olarak, “Ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Kasım’da vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” İfadelerini kullandı. Yeni normal sürecinde istihdamın korunması için desteklerin süreceğini belirten Bakan Selçuk, çalışanların ve işverenlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Bakan Selçuk, Kısa Çalışma Ödeneği’nin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31.12.2020 tarihine kadar uzatıldığını da hatırlattı.

İlgili Makaleler