Ekonomi

Bakan Selçuk Duyurdu: O Kişilere Destek Ödemeleri Yapılmaya Başlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk destek ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında Mayıs ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin başladığını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk Nakdi Ücret Desteği hakkında değerlendirmelerde bulunarak destek ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandığını vurguladı. Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında corona virüsü ile mücadele sürecinde ödemelerin banka hesapları üzerinden yapıldığını belirterek sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapıldığını vurguladı.

T. C. KİMLİK NUMARASINA GÖRE ÖDEME

Bakan Selçuk açıklamalarında işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerin nakdi ücret desteği ödemelerinin ise T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre ödemelerini alabileceğini belirtti. Bu bağlamda T. C. Kimlik Numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Haziran’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Haziran’da ödemeler yapılacak.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Nakdi Ücret Desteği ödemeleri hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“15 Mart 2020 tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için nakdi ücret desteği ödemeleri bugün yapılmaya başlanıyor. Yoğunluğu önlemek amacıyla aldığımız tedbirler doğrultusunda; işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerinin ise T.C. kimlik numaralarının son hanesi; 0, 2 ve 4 olanlara 9 Haziran’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Haziran’da ödemelerini gerçekleştireceğiz”

İlgili Makaleler