Ekonomi

Bakan Selçuk Duyurdu: Ödemeler Başladı ! Hesaplarınızı Kontrol Edin

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk ödemelerin bugünden itibaren hesaplara aktarılmaya başlanacağını vurguladı.

5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektiklerini belirten Bakan Selçuk bu ödemeleri bayram öncesinde hak sahiplerine ulaştırmış olacaklarını ifade etti.

ÖDEMELER ERKENE ÇEKİLDİ

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında “5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Böylece Bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, bugünden itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” ifadelerini kullandı.

ÖDEME TARİHLERİ

Açıklamalarında IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını belirten Bakan Selçuk “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0-2 olanlara 27 Temmuz’da, 4-6 olanlara 28 Temmuz’da, 8 olanlara 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak.” dedi.

İlgili Makaleler