Gündem

Bakan Selçuk duyurdu: Öğrencilere 490 soruluk destek paketi!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim gören lise öğrencileri için, 490 soruluk destek paketi hazırlandığını duyurdu. Paket bugün öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunuldu.

Corona virüsü tedbileri kapsamında öğrenciler uzaktan eğitim görüyorlar. EBA ve internet kanalları üzerinden eğitim gören öğrencilere eğitim desteği arttırılıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu kapsamda yaptığı açıklamada, öğrenciler için 490 soruluk destek paketi hazırlandığı ve bu paketin bugün kullanıma sokulduğunu duyurdu. Öğrenci ve öğretmenler,soru destek paketine MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr/ web sitesinden erişilebilecek.

Önümüzdeki hafta bu destekleri arttıracağız

Bakan Selçuk konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, “lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden geçirmelerine destek olmak için 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf birinci döneme ait derslerin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 490 sorudan oluşan soru destek paketini bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk. Önümüzdeki haftalarda yeni sürprizlerimizle bu desteklerin çeşitliliğini artıracağız.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir