Eğitim

Bakan Selçuk Duyurdu: Yeni Bir Proje Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında uzaktan öğretimin altyapısını iyileştirmekle ilgili büyük bir proje başlattıklarını belirtti. Bakan Selçuk Türkiye'nin dünyada uzaktan eğitim altyapısı en iyi birkaç ülkeden biri olacağını şimdiden müjdeleyebileceklerini belirtti.

Milli EĞitim Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamaya göre Bakan Selçuk corona virüsü salgını nedeniyle il ziyaretlerinin iptal olması üzerine dijital ortamdan gerçekleştirilen ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında, Çankırı ve Bitlis’teki eğitimcilerle videokonferansla bir araya geldi. Bu toplantıda salgın başladıktan 1 hafta sonra uzaktan eğitime geçişin Milli Eğitim Bakanlığı ekibinin gücü ve fedakarlığı sayesinde gerçekleştiği belirtildi. Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında EBA’nın zengin içerikle yayına devam edeceğini belirterek şöyle konuştu:

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

“Yaz aylarında da EBA TV ve EBA internetteki faaliyetlerimiz dolu dolu geçecek. Okuma yazma konusunda sorun yaşayan ilkokul 1’inci sınıftaki öğrencilerimizden tutun da üniversiteye hazırlanan 12’nci sınıftaki gençlerimize kadar.

“ZENGİN İÇERİKLERİMİZ OLACAK”

Herhangi bir hobi konusunda eğitim almak isteyen yetişkinlere, anne baba eğitimlerinden öğretmen eğitimlerine kadar çok zengin içeriklerimiz olacak. Ben orta vadede çocukların bazı dersleri uzaktan almasını istiyorum. Sürekli teorik dersler olmamalı okulda. Bir boşluk olmalı. Ve o boşlukta da çocuklar sosyalleşmek için arkadaşlık için atölyelerde vakit geçirmek için zamana ihtiyaç duyuyorlar.

“PROJE BAŞLATTIK”

Bu vesileyle de uzaktan öğretimin altyapısını iyileştirmekle ilgili de büyük bir proje başlattık. Türkiye’nin dünyada uzaktan eğitim alt yapısı en iyi birkaç ülkeden biri olacağını şimdiden müjdeleyebiliriz.”

İlgili Makaleler