Ekonomi

Bakan Selçuk emekli ödemeleri hakkında açıklama yaptı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşları hakkında yazılı açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, son 2 yılda emeklilere 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirildiği bildirildi.

Bakan Selçuk yaklaşık 13 milyon emekliyi ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilerin refah seviyelerinin artırılması için çalıştıklarını bildiren Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” Açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk ayrıca son 2 yılda emeklilere 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirildiği duyurdu.

30,5 milyar lira aylık ödeme

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, “Bu yıl Ağustos ayında 8,2 milyon işçi emeklisi, 2,6 milyon Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon memur emeklisi olmak üzere toplamda 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira aylık ödemesi yaptık. Son 2 yılda ise emeklilerimize toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirdik.” İfadelerini kullandı.

Kurban ve Ramazan Bayramlarında biner TL ikramiye

Corona virüsü salgını sonrası uygulamaya konulan ekonomik istikrar paketi ile en düşük emekli maaşının bin 500 TL’ye çıkarıldığını hatırlatan Bakan Selçuk, emeklilere verilen 1000 TL bayram ikramiyelerine de değindi.
Bakan Selçuk bayram ikramiyeleri hakkında, “Bu kapsamda 2018 yılının Ramazan Bayramı’nda emeklilerimize ilk bayram ikramiyesini ödedik. 6 dini bayramımızda ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı 64,2 milyar liraya ulaştı.” Açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler