Ekonomi

Bakan Selçuk Gelişmeyi Duyurdu: Ailelere 1000 Lira Ödeme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ailelere yapılan 1000 lira yardım ödemesi hakkında önemli açıklamalarda bulunarak Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası kapsamında toplanan 2 milyar lirayı aşan bağıştan yaklaşık olarak 1,2 milyon aileye 1000 lira ödeme yapıldığını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında hanelere destek sağladıklarını belirtti ve salgından etkilenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek verilmeye devam edildiğini belirtti.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamalarında ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bugüne kadar 2 milyar lirayı aşkın bağış yapıldığını belirtti ve yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya devam edildiğini vurguladı.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu kapsamda yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.000’er TL nakdi destek verdik. Kampanya kapsamında toplanan miktarın kalanını da ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırmaya devam ediyoruz.”

İşte Bakan Selçuk’un konu hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşım:

İlgili Makaleler