EğitimGündem

Bakan Selçuk Önemli Gelişmeyi Duyurdu: Canlı Sınıf Desteği

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim hakknda açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk entegre uzaktan eğitim yaklaşımıyla EBA Canlı Sınıf uygulamasını devreye aldıklarını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kontrol Merkezi ve EBA TV stüdyosunu ziyaret ederek EBA canlı sınıf desteği ve uzaktan eğitim süreciyle ilgili açıklama yaptı.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında 16 Mart’ta ara tatili de öne alarak okullardaki eğitime ara verildiğini, bir hafta gibi kısa sürede 3 yeni televizyon kanalı kurularak örgün eğitimin uzaktan eğitime entegre edildiğini vurguladı.

Bunun hem öğrenci hem öğretmen hem de bütünüyle sistemin alışkın olmadığı yeni bir süreç olduğunu ifade eden Selçuk, dünyanın da bu durumla yeni karşılaştığına işaret etti.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Okulların kapanması kararı alınır alınmaz uzaktan eğitimle ilgili hazırlıklara başladıklarını belirten Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Avantajımız neydi? EBA’nın altyapısındaki iyileştirme ve düzenlemeleri yapmış olmamız, Akademik Destek ürününü sisteme çok önceden dahil etmiş olmamız. Peki, dezavantajımız neydi? Destekleyici ders içeriklerini hızlıca hazırlamak zorunda kaldık. Bir haftalık test sürecinde eksilerimizi, artılarımızı ve süreci yeniden değerlendirme fırsatımız bulduk”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir