Eğitim

Bakan Selçuk sınava sayılı günler kala maske açıklaması yaptı!

LGS Sınavına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada sınava girecek olan öğrencilerin, sınav esnasında maskelerini çıkarabileceği bildirildi.

Bu sene LGS sınavı 20 Haziran’da gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınava girecek olan öğrenciler için maske açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Her öğrenci için okullara maske gönderildi. Bu konuda çok dikkatli ve kararlıyız. Maskedeki esnekliğimiz, Bilim Kurulu’nun önerdiği şekilde ‘sınav esnasında sosyal mesafenin korunması ve sınav bitiminde tekrar takılması şartıyla çıkarılabileceği’ yönündedir” dedi.

Salon sayısı arttırıldı

Ayrıca Bakan Selçuk resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile bu sene sınav yapılacak salon sayısını da tedbirler gereği arttırdıklarını açıkladı. Bakan Selçuk konuya ilişkin, “Geçtiğimiz yıl LGS’de 3 bin 873 binada, 59 bin 568 salon kullanıma sunulmuştu. Bu yıl tedbirler gereği bina sayısını 18 bin 139’a, salon sayısını 111 bin 918’e çıkardık. Sosyal mesafeyi korumak adına tüm tedbirleri aldık.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler