EğitimGündem

Bakan Selçuk Tarih Vererek Duyurdu ! Sınıfta Kalma Geri Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında tarih vererek sınıfta kalma sisteminin geri gelaceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında sınıf geçme sistemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında sınıfta kalma olmadığı için eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğü olduğunu belirtti.

SINIFTA KALMA GERİ GELİYOR

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında 2020-2021 öğretim yılından itibaren ortaokul ve liselere yeniden sınıf tekrarı geleceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sınıfta kalmanın olmaması eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğüne yol açtı. Dört işlemi bilmeden lise bitiriliyor. Eğitimde kalitenin daha da düşmemesi için bu sisteme son veriyoruz.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e çeşitli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı liselerde ders sayısının azaltılması yönünde çalışmalar yapıldığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Öğrenciler fazla ders nedeniyle konularda yüzeysel kalıyor. Bunu önce pilot okullarda uygulayacağız ve sistemde köklü düzenleme yapacağız.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Biz 120 bin öğrenci olarak değil, yüzde 10 öğrenci yerleştireceğiz diye bakıyoruz. Yüzdelik dilim önemli. Çocukları asla mağdur etmeyeceğiz.

“KİŞİYE ÖZEL MÜFREDAT”

Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında “Her öğrencinin ilgisini, becerisine göre ekranını kişiselleştireceğiz. Kişiye özel müfredat ve sınav gelecek. Türkiye’nin deneyimli hocalarını davet edip bir yıl stüdyo çekimi yaptırdık. Öğrenci, hangi hocayı, hangi dersi internetten, cep telefonundan dinlemek istiyorsa, soru yöneltmek istiyorsa cevabı gelecek. Burada amaç, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaktır. İstanbul’daki öğrenci ile Şırnak’taki öğrenci arasında hiçbir fark olmayacak.” ifadelerine yer verdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir