EkonomiKamu Haberleri

Bakan Selçuk, Vatandaşların Ramazan İkramiyelerinin Yatacağı Tarihi Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her sene vatandaşlara yatırılan bayram ikramilerinin bu yıl corona virüsü nedeniyle daha erken yatacağını duyurmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ramazan bayramı ikramiyelerinin yatacağı o tarihi açıkladı.

Yaklaşık 12 milyon emekli Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatacağını merak ediyor. Bakan Selçuk tarafından ikramiyelerin yatırılacağı tarih açıklandı. Bakan Selçuk, “Emeklilerimizin Ramazan Bayramı ikramiyelerini 7-11 Nisan tarihleri arasında veriyoruz” açıklamasını yaptı.

SSK, BAĞKUR VE EMEKLİ SANDIĞINA GÖRE FARKLI TARİHLER BELİRLENDİ

Emeklilerden 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre ve 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı)’na göre farklı tarihlerde ödeme yapılacağını belirten Bakan Selçuk, “ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre;
17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek” ifadelerini kullandı.

İKRAMİYELER EVLERE TESLİM EDİLİYOR

Corona virüsü salgını sürecinde risk grubunda bulunan emeklilerin evden çıkmaması gerektiğini ifade eden Bakan Selçuk, hizmetin talep edilmesi halinde eve getirileceğini söyledi. Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir