EğitimGündem

Bakan Selçuk’tan Flaş Açıklama: Okulların Tatil Süresi, Sınav İçeriği ve Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında okulların tatil süresinin uzayıp uzamayacağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk corona virüsü ile ilgili soruları yanıtladı. Bakan Selçuk okulların tatil süresinin uzayıp uzamayacağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

OKUL TATİL SÜRESİ UZAYACAK MI?

Bakan Selçuk okulların tatil süresinin uzayıp uzamayacağı hakkındaki soruya şöyle yanıt verdi:

Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz. Bu hafta itibariyle bir görüşmemiz olacak. Bu görüşme sonrasında toplumu bilgilendirmemiz olacak.

Bakan Selçuk okulların tatil süresinin yanı sıra eğitim takvimi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Konu hakkında Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Koşullar ne olursa olsun MEB olarak her türlü soruna hazırız. Şunun bilinmesini isterim… Bu koşullar ne olursa olsun alternatiflerimiz senaryolarımız hazır.

Belirli bir sınıf düzeyinin sonunda öğrencimizin nerede olmasını bekliyorsak onu tamamlayana kadar telafi çalışması yapıyoruz.

Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığını korumak.

SINAV İÇERİĞİ

Çocuklarımız velilerimiz strese girmesinler. Uzakta eğitimin içeriğinde sınav konulara ilişkin içeriklerde 23 Mart haftası Türkiye müfredatında ne var ise onun içeriğini alacak çocuklar.

Sınav içeriği yüz yüze öğrendiklerinden olacak.

SINAV ERTELENECEK Mİ?

Prensip olarak bizim hedefimiz sınavı ertelememek. Koşullar uygun olduğunda sınavı ertelemeyi düşünmüyoruz. Zaruri bir durum olursa ertelenebilir. Biz bu tedbirleri aldık. Erteleme gibi bir amacımız yok.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir