Eğitim

Bakan Selçuk’tan flaş EBA TV açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden EBA TV hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada EBA TV Anaokulu açıldığı ve bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayına başladığı bildirildi.

Bakan Selçuk resmi instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile EBA TV Anaokulu’nun açıldığını duyurdu. Velilere çağrıda bulunan Bakan Selçuk, EBA TV Anaokulu’nu açarak derslere başlamalarını istedi.

Bakan Selçuk tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Anaokulu çağındaki çocukların oturup televizyon dizisi, magazin programı izlediğini, haberleri hiç kaçırmadığını çok gördüm, yanlışlığının altını defalarca çizdik. Çizgi film içeriklerinin pedagojik açıdan değerlendirilmesi gerektiğini çok konuştuk. Ama eleştirmekten ve hatta yol göstermekten öte yapmamız gereken bir şey vardı: Harekete geçmek… Okul öncesi eğitim bizim için çok önemli, çok özeldir. EBA TV Anaokulu açıldı. Bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayın yapıyoruz. İçeriklerimiz çocuğa uygun, çocuk menfaatini ve müfredatımızı destekler nitelikte. Bugün tanıtım toplantısındaydık. Bu fotoğraf, çocuklar için. Şimdi sizlerden ricam, bir mukavva kutu bulup ortasını keserek, yanlarına düğmeler çizip, tepesine de çataldan iki tane anten ekleyerek bu televizyondan yapmanız, sonra da EBA TV ANAOKULU’nu açıp derslere başlamanız. Bekliyorum fotoğraflarınızı…

İlgili Makaleler