Genel

Bakan Selçuk’tan GSS Paylaşımı: Tüm vatandaşlarımızın ulaşmasını sağlıyoruz!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlayarak bazı hatırlatmalarda bulundu. Bakan Selçuk, vatandaşlara sağlanan GSS hizmetlerini paylaşarak, “Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşmasını sağlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, resmi twitter hesabından paylaşım yaparak, ‘Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutladı. “Genel Sağlık Sigortası ile tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşmasını sağlıyoruz.” başlığı altında da açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 18 yaş altı bütün çocukların koşulsuz olarak GSS kapsamında olduğunu bildirdi. Selçuk’un konuyla ilgili paylaşımında, “Sosyal güvenceniz yoksa sadece aylık 88,29 TL prim ile bütün aileniz GSS kapsamında. 18 yaş altı bütün çocuk ve gençlerimiz koşulsuz şartsız GSS kapsamında.” İfadeleri yer aldı.

Acil vakalarda hiçbir şart aranmıyor

Bakan Selçuk, tedavide ihtiyaç duyulan ilaç, optik ve tıbbi cihazların Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmesi olan bütün kurumlardan alınabildiğini hatırlatarak, , 2002’de geri ödeme listesindeki 5 bin 423 ilaç sayısının bu yıl 8 bin 976’ya ulaştığını, 18 bin 100 olan sözleşmeli eczane sayısının da 26 bin 363’e yükseldiğini bildirdi.

Selçuk, vatandaşlara 2 bin 421 sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusunda hizmet verildiğini belirttiği paylaşımında, acil vakalar, trafik ve iş kazaları, analık, yenidoğan bebekler ve madde bağımlılığı gibi hallerde de hiçbir şart aramaksızın bu hizmetlerin sunulduğu açıklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler