Gündem

Bakan Selçuk’tan LGS açıklaması! Erteleniyor mu?

Corona virüsü tedbirlerinin alınması ile birlikte okulları kapanan öğrenciler uzaktan eğitim görmeye başladı. Bu yeni sistemle birlikte veliler ve öğrenciler tarafından “LGS sınavı ertelenecek mi?” soruları sorulmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir televizyon programında bu soruya yanıt verdi.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı artış gösterdi. Virüsün ülkede tespit edilmesinin hemen ardından, okulların kapanmasına karar veren yetkililere veliler ve öğrenciler tarafından pek çok soru yöneltiliyor. En çok merak edilen konuların başında ise LGS sınavının ertelenip ertelenmeyeceği konusunda. Corona virüsü tedbirleri kapsamında okulların kapatılması ile birlikte uzaktan eğitime başlayan öğrencilerin, LGS sınavının ne olacağı yönündeki sorulara Bakan Selçuk tarafından yanıt geldi. CNN Türk’de Katıldığı televizyon programında eğitim takvimi, EBA TV ve LGS sınavına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, LGS sınavı ile de bilgilendirmelerde bulundu.

Erteleme söz konusu değil

Bakan Selçuk LGS’ye ilişkin açıklamalarında, “LGS zamanında yapılacak, ertelenme söz konusu değil. Hafta başında hem YKS’de hem de LGS’de çıkacak soruların konu dağılımı nasıl olacak bunları da paylaşacağız. Benim ailelere söyleyeceğim şey şu, hiçbir öğrenciyi zorla bir yere götüremezler. Bir öğrencinin dıştan değil de içten motivasyonu önemli, bunu yapabilmek için de çocuğun dengeli bir hayata ihtiyacı var. Bu iş sadece zihinsel bir şey değil, aynı zamanda hareketsel bir şey” ifadelerini kullandı.

LGS sınavı ne zaman?

LGS sınavı 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Sınav aynı gün içerisinde 2 bölüm olarak gerçekleştirilecek. İlk bölümde öğrencilere sözel alandan 50 soru yöneltilip, 75 dakika süre verilecek, ikinci bölümde sayısal alanından 40 soru yöneltilip, 80 dakika süre verilecek. Sınava ilişkin başvuru tarihi henüz belirlenmedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir