EkonomiKamu Haberleri

Bakan Selçuk’tan o maaşı alanlara müjde: Mayıs sonuna kadar uzatıldı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Engelli-evde bakım yardımı alanların raporlarının geçerlilik tarihi süresinin uzatıldığını duyurdu. Süresi dolan raporlar Mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sağlık kuruluşlarını elzem olmayan durumlarla meşgul etmemek ve halk sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla, yeni bir karar alındığını açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, Engelli-evde bakım yardımı alanların raporlarının geçerlilik tarihi mayıs sonuna kadar uzatıldığı bildirildi.

Engellilerin hak kaybına uğramasını engelledik

81 İl Müdürlüğümüze gönderdiğimiz talimatla, engellilerin hak kaybına uğramasının engellendiğini bildiren Bakan Selçuk, “Engelli aylığı alan ve Evde Bakım Yardımından yararlanan engellilerimizin, 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayıyoruz.” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir