Eğitim

Bakan Selçuk’tan son dakika LGS açıklaması!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) bugün 12:50’de sona erdi. Sınavda ter döken öğrenciler şimdi alacakları puanları merak ederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk açıklamasında, “81 ilde süreci başarılı ile yöneten tüm il müdürlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle LGS sınavının nasıl yapılacağı merak konusuydu. 18 bin 139 binada ve 111 bin 918 salonda öğrenciler sınava alındı. Dezenfekte edilmiş salonlarda sınava giren öğrenciler saat 12:50’ye kadar ter döktüler. Sınav sonuçlarının ise 16 Temmuz tarihinde öğrenci erişimine açılacağı bildirildi. Ayrıca Bakan Selçuk tarafından son dakika LGS açıklaması geldi.

Bakan Selçuk, sürecin başarılı şekilde yönetildiğini bildirdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Aldığımız tedbirlere uyarak öğretmenlerinin yönlendirmelerine göre hareket eden ve sosyal mesafesini bizim uyarılarımıza gerek kalmaksızın koruyan tüm çocuklarımıza sorumlu ve bilinçli davranışlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Okul binalarında aldığımız önlemlere saygı göstererek binaların dışında herhangi bir kalabalık oluşmaması için çaba harcayan, sorumlu, bilinçli, çözümcü ve bizimle iş birliği içerisinde olduğunu hissettiren tüm velilerimize de selamlarımı, sevgilerimi sunuyorum.

Sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında önemli katkı sunan İçişleri Bakanlığı’mıza ve Sağlık Bakanlığı’mıza, sürecin koordinasyonunu başından itibaren başarılı bir şekilde yürüten Bakan Yardımcım Mahmut Özer’e, sürece büyük emek veren Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve çalışma arkadaşlarına, sürecin zorluğu nedeniyle aylardır destek veren ve sahada yer alan Bakanlığımızın tüm bürokratlarına, çalışma arkadaşlarıma, 81 ilde süreci başarılı ile yöneten tüm il müdürlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, sokağa çıkmayarak çocuklarımız için evde kalan tüm vatandaşlarımıza ve destek sunan herkese içtenlikle teşekkür ederim.

İlgili Makaleler