Personel Alımı

Bakan Sinyali Yaktı; Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı İçin Düğmeye Basıldı! Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman? İşte Cevabı…

Vergi dairelerindeki işleyişle ilgili incelemelerde bulunan ve bu incelemelere ilişkin her türlü görev yetki çerçevesine sahip olan Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı için ilk müjde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den geldi. Geçtiğimiz gün açıklama Bakan Nureddin Nebati, sınavı müjdelerken; binlerce kişinin beklediği Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı sonucunda alınacak olan kişi sayısını da açıkladı.

Bir süredir alım beklenen gelir uzmanlığı için ilk sinyal geldi. Geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu yıl yapılacak olan Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı’na dikkat çekti. Açıklamalarında gelir uzmanlarına ayrılan kadroya da değişen Bakan Nureddin Nebati, sınav tarihi sorularını ise, henüz yanıtsız bıraktı.

Bakan Nebati Açıkladı: Gelir Uzman Yardımcılarına Ayrılan Kadro 650

Açıklamalarıyla dikkat çeken bakanlardan biri olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son açıklamasında merak ile beklenen gelir uzmanlığı kadrosunu açıkladı. Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı’na personel alımı yapacağını duyuran Bakan Nureddin Nebati, açıklamalarında; “Özveriyle çalışan Gelir Uzmanlarımızın, özellikle vergide gönüllülük esasının artırılması ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik değerli katkıları her türlü takdirin üzerindedir. Yakında 650 kişilik Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacağımızın da müjdesini buradan vermek isterim. Yeni arkadaşlarımızın katılımıyla, ülkemiz için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Gelir Uzman Yardımcısı Sınavı’na katılacak adaylarımıza şimdiden başarılar diliyor, tüm mesai arkadaşlarıma azimli gayretlerinden ötürü canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Bunun üzerine ise, gözler Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı’nın tarihine çevrildi.

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı’nda Tarih Belli Değil

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı’na ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin tarih vermemesi dikkat çekti. 650 yeni gelir uzman yardımcısı almaya hazırlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konuya ilişkin önümüzdeki günlerde daha detaylı ve yazılı bir açıklama yapacağı öğrenildi. Öte yandan her yıl aralık ayında gerçekleşen Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı, 2021 yılında da aralık ayında yapılmıştı. Sınavın yine bu tarihe yakın bir zaman dilimi içerisinde yapılması bekleniyor.

İlgili Makaleler