Gündem

Bakan Soylu: Bedava maskeler eczanelerde dağıtılacak!

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle toplu yerlerde maske takmak zorunlu hale geldi. Bu zorunluluğun getirilmesinin ardından hükumet tarafından maskeler bedava dağıtılacak açıklaması yapıldı. Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan önemli bir konuya ilişkin önemli bir açıklama daha yapıldı. Bakan Soylu, 81 ilde maske dağıtımının eczaneler vasıtasıyla gerçekleşeceğini duyurdu.

Bir televizyon kanalının haber programına katılan Bakan Soylu önemli açıklamalarda bulundu. PTT’ye bedava maske başvurusu yapan vatandaşlar için de bilgilendirmelerde bulunan Bakan Soylu, maskelerin eczaneler vasıtasıyla dağıtılacağını açıkladı.

Günde 10 milyon maske dağıtılıyor

Türkiye’de şuan 10 bin maske dağıtıldığını bildiren Bakan Soylu konuya ilişkin açıklamasında, “Ben de Sağlık Bakanımız ile bu olayın her aşamasındayım. Şu anda günde 10 milyon maske dağıtılıyor Türkiye’de 10 milyon maske üretiliyor. Çok yakın zamanda inşallah bu sayı 20 milyon ve üzerine çıkacak. Bugün 10 milyon üretildiğini ve her gün dağıtıldığını söyleyebilirim. Burada Cumhurbaşkanımızın talimatıyla eczanelere de belli bir sistemle bedava maske dağıtılacak. Milyonlarca maske PTT ve marketler başta olmak üzere çeşitli vasıtalarla Türkiye’ye dağıtılacak” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir