Kamu Haberleri

Bakan Soylu Bekçilerde Olmayan Yetkileri Sıraladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında bekçi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında bekçilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında bekçilerin polisin yardımcısı olduğunu ifade etti. Ayrıca Bakan polise verilen ‘önleme araması, denetim yapma, istihbarat toplama, adli arama, olay yeri inceleme yapma ve bilgi alma’ yetkilerinin bekçilerde olmadığını ifade etti.

Ayrıca Bakan bekçiler sayesinde günlük hırsızlık ortalamasının 282’den 147’ye düştüğünü belirti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Polise verilen ‘önleme araması, denetim yapma, istihbarat toplama, adli arama, olay yeri inceleme yapma ve bilgi alma’ gibi yetkiler bekçilerde yoktur. Bekçilerden vatandaşlar rahatsızlık yaşamıyor, ideolojik gruplar rahatsızlık yaşıyor.

Bakan Soylu Bekçi Açıklaması

Türkiye’de bizim kurumumuz kadar yanlış yapana ceza veren ikinci bir kurum söz konusu değildir. Yılda yanlış işlere karışan 500 polisi, 200 jandarmamızı görevinden alıyoruz, kaymakamımız yanlış yapıyorsa alıyoruz”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir