Gündem

Bakan Soylu: Covid-19 yüzünden bir polis vefat etti!

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle son 24 saatte 75 vatandaş hayatını kaybetti. Bir televizyon programına katılarak açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Covid-19 yüzünden bir polisin vefat ettiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TV 100 kanalında corona virüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Emniyet teşkilatında corona virüsüne yakalan polislerin olduğunu bildiren Soylu, 1 polis memurunun corona virüsü yüzünden hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakan Soylu konuya ilişkin açıklamasında, “Emniyet güçlerinde hastalığa yakalananlar var ama sürekli son dakika olarak gündemde getirmek istemiyoruz . Bu konuyla ilgili bir sayı gündeme getirdik. Bunlar yüksek sayılar değil. Polis teşkilatımızda bir kaybımız var. Ne geri gönderme merkezlerimizde ne de geçici barınma merkezlerimizde tek bir vaka yok.” İfadelerini kullandı.

OHAL KESİNLİKLE OLMAZ DİYEMEM

Türkiye’deki sosyal hareketliliğin en düşük seviyeye indirildiğini bildiren Bakan Soylu Türkiye’de OHAL ilan edilip edilmeyeceği hakkında, “kesinlikle olmaz diyemem” dedi. Bakan Soylu açıklamasında, “Biz ne Çin, ne de İran değiliz. Hepsi yanı başımızda. 212 bin işletmemizi bir anda kapattık. 20 yaş altındakilerle ilgili zaten okullar tatil. Diğer Tarım işçileri vs ilgli bir istisna getirildi. Hareketlilik en düşük seviyeye indirildi. Gerek 20 yaş altı gerek 65 yaş üstü istisnalar hariç bu sürece uyuyor.”

Bakan Soylu Türkiye’de 4 anal mesel belirlediklerini dile getirdi. İşte kararlaştırılan meseller:

Kamu düzeninin ayakta kalması,

Bu durumun kendi odağı Sağlık sistmeinin ayka kalması ve sürdürülebilir olması,

Üretim ve tedarik zincirini aksamadan devan etmesi,

Sosyal izolasyon ve sosyal mesafe.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir