Kamu Haberleri

Bakan Soylu ‘dan Çok Önemli OHAL Açıklaması ! OHAL İlan Edilecek Mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında 'Türkiye'de OHAL ilan edilecek mi?' sorusuna da yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü hakkında açıklama yaparak ‘Türkiye’de OHAL ilan edilecek mi?’ sorusuna da yanıt verdi. Bakan Soylu’nun açıklamalarının detaylarını kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

OHAL İLAN EDİLECEK Mİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu OHAL hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Yarın bu kesinlikle olmaz dememiz elbetteki mümkün değil. Mantıklı da olmaz. Önemli bir süreç yürütülmektedir. Biz ne Çin ne de İran değiliz. Hepsi yanı başımızda. 212 bin işletmemizi bir anda kapattık. 20 yaş altındakilerle ilgili zaten okullar tatil. Diğer tarım işçileri v.s ile ilgili bir istisna getirildi. Hareketlilik en düşük seviyeye indirildi. Gerek 20 yaş altı, gerek 65 yaş üstü istisnalar hariç bu sürece uyuyor”

ALINAN TEDBİRLER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu alınan corona virüsü tedbirleri hakkında da bazı bilgileri paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

“İzinler kaymakamlık ve Alo 199’dan veriliyor. 2-13 Mart arası şehirler arası otobüs yolculuğu yüzde 99.9 düştü. Türkiye olarak attığımız tüm adımlarla vatandaşlarımızla birlikte bu mücadeleyi kazanmak için ortaya koyduğumuz irade kesintisiz sürdürülmektedir”

EMNİYETTEKİ CORONA VİRÜSÜ VAKALARI

Açıklamalarında emniyetteki corona virüsü vakaları ile devam eden Bakan Soylu şöyle konuştu:

“Emniyet güçlerinde hastalığa yakalananlar var ama sürekli son dakika olarak gündeme getirmek istemiyoruz. Bu konuyla ilgili bir sayı gündeme getirdik. Bunlar yüksek sayılar değil. Polis teşkilatımızda bir kaybımız var.

Ne geri gönderme merkezlerimizde ne de geçici barınma merkezlerimizde tek bir vaka yok.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir