Gündem

Bakan Soylu, kamuda corona virüsüne yakalanan personel sayısını açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kamuda corona virüsüne yakalanan personellere ilişkin açıklamada bulundu. Soylu açıklamasında, “Emniyet teşkilatımızda 30, jandarma teşkilatımızda 18 ayrıca 4 kaymakamımız, bir valimizde corona virüs tespit edildi" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında, kamuda corona virüsüne yakalanan personeller ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu açıklamasında, “Şu ana kadar emniyet teşkilatımızda 30, jandarma teşkilatımızda 18 ayrıca 4 kaymakamımız, bir valimizde koronavirüs tespit edildi” dedi.

725 bin vatandaşa corona virüsü ziyareti

Corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan risk gurubundaki vatandaşlara ilişkin açıklamalarda da bulunan Soylu, “İmamı, polisi, jandarması, Kızılayı, öğretmeni, devletin bütün birimleri, kaymakamı, valisiyle 725 bin yaşlı insanımızın evine gittik” dedi.

Soylu ayrıca, corona virüsü ile ilgili provokasyon yapan 2 bin 863 hesap belirlendiğini açıkladı. Provokasyon yapanların yüzde 70’i FETÖ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleriyle ilintili olduğu bildirildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir