Gündem

Bakan Soylu, Memur Kadrolarıyla İlgili Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber’e memur kadroları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı önemli açıklamalardan bir tanesi de, İçişleri Bakanlığı’na bekçi ve diğer kadrolarda memur alımı olacak mı? sorusunun cevabı oldu.

Gündeme dair açıklamalar yapan Soylu, coronavirüsün yayılmasının önüne geçmek için alınan tedbirlerden bahsetti. Toplamda İçişleri Bakanlığı’nda 38 genelge yayımlandığını ifade etti. Şehirlerarası otobüslerde yolcu trafiğinin yüzde 73 azaldığını da açıkladı.

Salgına karşı alınan tedbirlerden vatandaşların sosyal izolasyonun sağlanması, gıda temizliği ve güvenliği, sağlık sistemini, kamu güvenliği gibi salgına karşı tedbirlerden kamu düzeni açısından alınan tedbirlerin devam ettiğini ifade etti.

Yeni Personel Alımı Olacak Mı?

İçişleri Bakanlığı’na personel alımları konusunda daha önce tamamlanmak üzere olan personellerin göreve başlatıldığı ifade etti. Eğitimlerde bir sınavı kalan adayları ve silahsız ama eğitimlerini tamamlamamış olan bekçileri de göreve aldıklarını ifade etti. Eğitimlere ara verildiğini ifade eden Bakan Soylu, Güven masasındaki 3 bin personelin sahada görev almaya başlayacağını ifade etti. Şu an için yeni bir kadro ve alım bulunmuyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.
Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir