Gündem

Bakan Soylu’dan Flaş Açıklama: 45 Kişi Hayatını Kaybetti

Hakkari'de bugün korkunç bir kaza meydana geldi. Aracın uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 6 kişi hayatını kaybetmişti. Kaza hakkında açıklama yapan Bakan Soylu "Hakkari'de altı vatandaşımızın uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybettiğini duyunca başıma bir ağrı girdi ve hala çıkmadı" dedi. Ayrıca Bakan Soylu Bayramda şimdiye kadar 45 kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini belirtti.

Hakkari’de bugün korkunç bir kaza meydana gelİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik denetiminde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında bayram öncesi başlatılan denetimlerin devam ettiğini belirtti ve havadan ve karadan denetimler yapıldığını vurguladı.

Bakan Soylu bugün Hakkari’de meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği kaza hakkında da açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu kazaya ilişkin Hakkari’de altı vatandaşımızın uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybettiğini duyunca başına bir ağrı girdiğini ve hala geçmediğini belirtti.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Birkaç tavsiyem olacak. Dönüş yolu tavsiyelerim olacak. Bir tanesi, mümkün olduğunca gece yola çıkmasınlar. Mümkün olduğunca gece yola çıkmazlarsa, dönüş kabiliyetleri daha iyi olur. Dinlenmiş şekilde çıksınlar. Trafik kurallarına muhakkak riayet edip emniyet kemerlerini taksınlar. Eğer kendinize uyku borcunuz olduğunuzu düşünüyorsanız, lütfen direksiyon başında ödemeyin. Bu bayramda dikkat etmemiz gereken bir çok husus vardı.

45 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Lütfen şerit değiştirme ve şerit ihlâlleri yapmayın. Son zamanlarda kazaların önemli sebepleri arasında. Bayram müddetince bir tanesi Çorum’da oldu, şu saate kadar 45 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bayramın arifesinden 4. günü olan bugüne kadar 5 günde 45 kişi hayatını kaybetti. Bu kaybın bir tanesi bile bizim için büyük bir acıdır. Bizi ağlatır. Sabahleyin erken vakitlerde Hakkari’de 6 vatandaşımızın göller bölgesinde hayatını kaybettiğini duyunca, başıma bir ağrı girdi, hâlâ çıkmadı.

Bunların her birinin bizi etkilediğini, travmaya yol açtığını söylemek istiyoruz. Her birimiz dikkatli olalım. Aracın teknik kabiliyeti, donanımıyla ilgili kulaklarımız bir doktor gibi dinlesin. Bütün trafik kurallarına mümkün olduğunca riayet edin. Bayramı hüzne döndürmeyin. Arzumuz budur. Son 10 yılın 5 günlük bayram ortalamalarına göre trafik kazalarımızdaki oran ciddi düştü. Hem de hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı ciddi düştü. Yüzde 32 şu anda son 10 yıldaki 5 günlük kazalardaki azalma. Denetimlerin etkisi kadar standartların etkisi var”

İlgili Makaleler