Gündem

Bakan Süleyman Soylu’dan Gündeme Dair Açıklamalar: Tedbirler Sokağa Yansıdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, corona virüsün büyük ölçüde etkilediği gündeme dair açıklamalarda bulundu ve şehirler arası otobüs sefer sayılarının yüzde 99 oranında azaldığı belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Radyosu’nda gündeme dair önemli meseleler hakkında konuştu.

Bakan Süleyman Soylu’nun paylaşımları şu şekilde:

“Milli seferberlik ruhunu ortaya koyuyoruz. Polislerimize ayrı bir parantez açıyorum. Şehir giriş çıkışlarında kontroller yapıyorlar. Pazar noktalarındaki denetimler, sağlık birimlerimizin can güvenlikleri için gösterdikleri imtina için teşekkür ediyorum. Vefa Projesi’ne destek veriyorlar.”

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDEN BİR BENZERİ YOK”

“760 bin yaşlımızın ihtiyacı karşılandı. Dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri yok. Kamu çalışanları ile birlikte büyük bir aile olduk. Sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlarımızın ihtiyaçları polisimiz, AFAD’ımız, Kızılay’ımız, imamlarımız, öğretmenlerimiz, tüm kamu çalışanlarımız ile karşılanmaktadır.”

“Onlar da risk altındalar. Önlemlerimizi fazlası ile alıyoruz. Polisimiz stokçulukla, fahiş fiyatlarla da mücadele ediyor. Devlet, devletliğini, polis polisliğini gösteriyor. Müteşekkir ve minnetarız. Yunanistan sınırında da, İran sınırında da, Hakkari’deki sınırda da polisimiz, özel harekatımız var.”

TRAFİK HAFTA SONU YÜZDE 85 AZALDI

Alınan önlemlerin trafiğe olan etkisinden bahseden Bakan Soylu,”2 Mart ve günlük rutin tarihleri karşılaştırarak aldığımız tedbirlerin ne ölçekte karşılık verdi kontrol ediyoruz. Yüzde 99’un üzerinde otobüs seferlerindeki yolcu azaldı. Özel arabalarda ciddi bir azalma var. Toplu taşımada kontrolümüzde, memnuniyetle söylüyorum. Yüzde 84 azalma var. Şehir içi trafik hafta sonu yüzde 85. Hafta içi yüzde 65’lerde düştü.Şehirler arası otobüs sefer sayıları yüzde 99’un üzerinde azaldı.” ifadelerini kullandı.

NE ZAMAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK?

“Çıktığımız programlarda bu tartışıldı. Veriler ile izah edilebilecek bir durum bu. Salgının yayılımı burada çok önemli. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı bu konuyu takip ediyor. Verilerin sokağa yansıması oldukça önemli. Dünya ne yapıyor? Biz nerede başarılıyız? Nerede onlar başarılı? Biz nerede başarılıyız? Hepsini değerlendiriyoruz.”

“Tüm tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Başarısızlık olsa elbette ki her türlü tedbir alınır. Şunu yapmayacağız, bunu yapmayacağız diyemeyiz. Vatandaşımız şu anda tedbirlere büyük ölçüde uyuyor. Bu dönemde alışkanlıkların değişmesi de gerekiyor. Pazara çıktık, en az tezgahta temas sağlayarak dönmeliyiz. Deyim yerindeyse, koşa koşa gidip gelmeliyiz. Dışarıda bir işimiz var, hemen halletmeliyiz.” şeklinde konuşmasını bitirdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir