Gündem

Bakan Süleyman Soylu’nun Kırmızı Çizgi paylaşımı merak uyandırdı! Nedeni açıklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesaplarından yaptığı, "30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımı merak uyandırdı. Soylu'nun paylaşımının nedeni açıklandı.

Tüm sosyal medya hesaplarından “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından paylaşıldı.

KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu paylaşımının içeriğinde kırmızı fırça ile bir zemine kırmızı boya çekilmesi ve görselin üzerinde de, “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” yazması herkesi şaşırttı. Soylu’nun yaptığı bu paylaşımının nedeni açıklandı.

81 İL VALİLİĞİNE RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

“30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımı sonrasında Bakan Soylu tarafından 81 ilde valiliklere, “30 Mart’ta trafikte öncelik verilmesi için “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” olduğu aktarıldı. Yazıda “Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 MART’TA KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ” uygulaması gerçekleştirilecektir.” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu paylaşımı şöyle:

 

İlgili Makaleler