Gündem

Bakan Varank Corona Virüsü Aşısı İçin Sevindiren Haberi Verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank açıklamalarında corona virüsü aşısı için sevindiren haberi verdi ve hayvanlar üzerine çalışmaların başladığını vurguladı.

Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank corona virüsü aşısı hakkında sevindiren haberi verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarında aşının hayvanlar üzerinde çalışmalarına başlandığını belirtti.

AŞI İÇİN SEVİNDİREN HABERİ VERDİ

Konu hakkında Bakan Varank’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Virüs daha ülkemiz sınırlarına girmeden önce bilim insanlarımızla toplantı yapmıştık. İlaç ve aşı geliştirilmesi için bir platform oluşturmuştuk. Aşı ve ilaçla ilgili projeleri değerlendirmeye aldık. Bilim insanlarımız ve üniversitelerimizle sıkı iletişim halindeyiz. Şu anda bunu buradan ilk kez duyurmuş olayım; 3 aşıda hayvanlar üzerinde test aşamasına gelindi ve bir tanesinde hayvanlar üzerinde çalışmalar başladı.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler