Ekonomi

Bakan Vedat Bilgin Açıkladı! AGİ ve EYT Resmen…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katılığı bir canlı yayında milyonlarca vatandaşın merakla takip ettiği AGİ parası ve EYT için önemli açıklamalarda bulundu. Akıllarda kalan soru işaretlerini gideren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin özellikle emeklilikte yaşa takılanları rahatlatırken AGİ parasına ilişkin gelen açıklama çalışanları hayal kırıklığına uğrattı. İşte detayları…

Çalışmalar Devam Ediyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin önce EYT için konuştu. Milyonlarca çalışanın gününü doldurmasına rağmen yaş engeline takılmaktan şikayetçi. Bakan Bilgin EYT için sırayla gündeme alacağız diyerek şu ifadeleri kullandı; “Önümüzde çok sayıda konu var. Hepsini bir sıra içinde gündeme alacağız. Türkiye’nin her sosyal sorunu Bakanlığımızın sorunudur. Her birisinin çözüleceği bir süreç var. Türkiye’nin imkanlarını dikkate alarak sorunların hepsini çözeceğiz. Zaman veremem ama sorunları aşama aşama çözüyoruz”

Öte yandan Asgari Geçim İndirimi olarak bilinen AGİ için de açıklama yapan Bakan Bilgin tüm çalışanlar için kaldırıldığını bildirerek “İşçi diyelim ki ücret alıyor. Tüm çalışanlar için basit açıklarsak sizden vergi almıyor. AGİ için gerekli gelir olması lazım vergiyi iade ediyorum diyor devlet. Ne vergi alıyoruz ne de vergi iade ediyoruz. AGİ tüm çalışanlar için. İşverenin verdiği vergiden devletin vergiyi iade etmesi. Memurlar açısından AGİ’nin dışındaki tüm ödemeler devam ediyor” açıklaması yaptı.

İlgili Makaleler