Ekonomi

Bakan Vedat Bilgin Duyurdu! Kısa Çalışma Ödeneğinde Son Gün!

Kısa çalışma veya işsizlik ödeneği yeni normalleşme ile son buldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3 yılda 450 gün süreyle prim ödemiş olan herkesin yararlandığı kısa çalışma ödeneğine ilişkin açıklama yaptı. Kısa çalışma ödeneğinde son günün bugün olduğunu belirten Bakan Bilgin, Haziran ayı kısa çalışma ve işsizlik ödemesinin 6 Temmuz 2021 günü IBAN hesaplarına yatırılacağını belirtti. IBAN hesap kayıtları bulunmayan vatandaşlar ise PTT şubelerinden ödeneklerini alabilecek.

Bakan Bilgin, kısa çalışma ve işsizlik ödeneği için “Haziran ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini 5 Temmuz’da yapıyoruz” şeklinde ifade etti. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, IBAN hesapları kayıtlı bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlar ise kısa çalışma veya işsizlik ödemelerini PTT üzerinden alabileceklerini de belirtti.

Kısa çalışma ve işsizlik ödemesi oranları açıklandı. Koronavirüs’ ün ülkemizde görülmesinden bugüne kadar toplam 15 ayda, 3 milyon 772 bin 552 kişi için toplam 35 milyar 221 milyon 768 bin 886 lira ödeme yapıldı.

İlgili Makaleler