Ekonomi

Bakan Yanık İhtiyaç Sahiplerine Duyurdu! E-Devlet Üzerinden Başvuran Herkes…

Kış aylarında ısınmanın bedeli ağırlaşıyor. Binlerce vatandaş ısınmak için bir çok yönteme başvuruyor. Ancak maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar ısınmanın faturasını ödeyemiyor. Bunun için devlet kolları sıvadı. Bakan Derya Yanık’ın yaptığı açıklamaya göre ihtiyaç sahiplerine yönelik ısınma yardımının genişlemesine karar verildi. Vatandaşın yüzünü güldürecek açıklamanın detayları…

Bakan Yanık’tan Güzel Haber!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Su, Elektrik ve Gaz Sayaçları Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ’i yayımladı. Tebliğe göre ücretlerde, geçen yıla göre yüzde 24-25’lik artış gerçekleşti. Bakan Derya Yanık yaptığı açıklamada “Bu yıl 1,8 milyar lira değerinde kömür yardımı yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu yardımları doğal gaz desteğiyle sürdüreceğiz.” dedi.

“Bu kapsamda ısınma gideri olarak kömür yardımı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu yıl 1,8 milyar lira değerinde kömür yardımı yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu yardımları doğalgaz desteğiyle sürdüreceğiz. Böylece sadece kömür değil doğalgaz desteği de sağlamış olacağız. Isınma yardımı kapsamında doğalgaz yardımı sağlanmasına ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğalgaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğalgaz için de vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler