Gündem

Bakanımız Soylu’nun istifası nedeniyle bir vatandaş intihara kalkıştı!

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ilanının ardından vatandaşlar markete koşarak sosyal mesafe tanımadı. Fırın ve marketlerde uzun kuyruklar oluştu. Bu durum hakkındaki tüm sorumluluğu üzerine alan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, görevinden istifa etti. Bakanımız Soylu’nun istifasını öğrenen Rize’li bir vatandaş ise intihara kalkıştı.

Olay yerine gelen polis ekiplerini gören vatandaş vatandaş aşağıda bulunan polislere “Allah aşkına çekil komiserim, şehitlerim beni çağırıyor.” Dedi. Polisler ise İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediğini vatandaşa ilettiler.

Görevine devam edecek

İletişim Başkanlığı Bakanımız Soylu’nun istifasının reddini kamuoyuna duyurdu. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir