Gündem

Bakanlık açıkladı: 569 Bin Hanenin İhtiyaçları Karşılandı!

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında risk grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkması yasaklandı. Bu grupta yer alan vatandaşlar için Vefa Sosyal Destek Grupları kuruldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Gruplar, uygulamanın başladığı günden beri 569.549 haneye ulaşarak, ilaçtan gıdaya tüm ihtiyaçlarını temin ettiği duyuruldu.

Türkiye’de artan corona virüsü vakalarına karşın risk grubunda bulunan vatandaşların İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile sokağa çıkmaları kısıtlandı. 65 yaş ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların evlerinden çıkmalarını önlemek için Valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturuldu. Evde tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayanlar için oluşturulan guruplara vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada,

22 Mart-30 Mart tarihlerinde;

112 üzerinden 218.403 arama,

155 üzerinden 158.445 arama,

156 üzerinden 55.865 arama,

diğer numaralardan 208.253 arama olmak üzere toplam 640.966 arama gerçekleştirildiği bildirildi.
Bu aramalardan 569.549 hanenin ihtiyaç bildirimi valilik ve kaymakamlar koordinasyonunda Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından yerine getirilirken, bilgi talepli aramalar ise ilgili birimlere yönlendirilerek gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Polis, Jandarma, Bekçi, AFAD personeli gibi kamu çalışanlarından oluşan Vefa Sosyal Destek Grupları’na vatandaşlar; 112, 155, 156 ve diğer numaralardan ulaşarak ihtiyaçlarını bildirebiliyorlar.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir