Ekonomi

Bakanlık Duyurdu: 10 Yıl Boyunca Dev Destek Verilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan destekler hakkında çok önemli bir açıklama yaptı. Bakan Pekcan açıklamalarında ihtiasas serbest bölgeleri kuracak şirketlere yatırım tutarının yüzde 50’sine kadar azami 10 yıl boyunca faiz veya kar payı desteği verileceğini belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamalarında destekler hakkında sevindiren haberi verdi. Bakan Pekcan yaptığı açıklamalarında ihtisas serbest bölgeleri kuracak şirketlere yatırım tutarının yüzde 50’sine kadar azami 10 yıl boyunca faiz veya kar payı desteği verileceğini vurguladı.

Ayrıca Bakan Pekcan açıklamalarında yüksek teknoloji ihracatına katkı sağlayacak firmalara kira, istihdam destekleri ile gelir, kurumlar ve gümrük vergisi istisnaları sunulacağını vurguladı.

BAKAN PEKCAN’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Yüksek teknoloji ihracatına katkı sağlayacak firmalara kira, istihdam destekleri ile gelir, kurumlar ve gümrük vergisi istisnaları sunacağız.

İhtisas serbest bölgelerimizin hedeflediği ilk sektörü bilişim olarak belirledik ve bu amaçla İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi’ni kurduk.”

İlgili Makaleler