EkonomiGündem

Bakanlık Duyurdu: Çalışanlara 1.752 Lira İle 4.380 Lira Gelir Desteği Verilecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında ailelere verilen 1000 lira yardım hakkında değerlendirmelerde bulunarak çalışanlara da 1752 lira ile 4 bin 380 lira arasında gelir desteği verileceğini belirtti. Bu desteklerin detaylarını Bakan Selçuk'un açıklamalarına göre okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çok önemli açıklamalarda bulunarak ailelere verilen ve verilecek olan 1000 lira ödeme için değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk bunun yanı sıra çalışanlara 1752 lira ile 4 bin 380 lira arasında gelir desteği verileceğinin de müjdesini verdi. Bakan Selçuk’un bu konudaki açıklamalarının detaylarını kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açıklamalarında 2.3 milyon ileye ikinci faz ödemeleri kapsamında 1000 lira ödeme yapılacağını belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında üçüncü faz ödemelerinin talep bazlı başvuru alınarak gerçekleştirileceğini ve 1000 lira deme yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Selçuk’tan çalışanlara da güzel haber geldi.

1752 LİRA İLE 4380 LİRA ARASINDA DESTEK VERİLECEK

Bakan Selçuk açıklamalarında çalışanlara 1752 lira ile 4 bin 380 lira arasında gelir desteği verileceğinin de müjdesini verdi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında “Kısa çalışma ödeneği faaliyetin tamamen ya da kısmen durması döneminde devreye soktuğumuz bir program. İşsizlik sigorta fonu yüzde 2 işveren, yüzde 1 işçi ve yüzde 1 devlet ile oluşturulan bir fon. Buradan karşılanacak. Brüt yüzde 60 ödenecek. Ancak zaten bu nette yüzde 75. Yani çalışan yüzde 75’ini almış olacak. 1752 ile 4380 lira arasında gelir desteğini çalışanlarımıza sunmuş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un diğer açıklamaları ise şöyle oldu:

* Başvuru şartlarını da kolaylaştırdık. Belge sayılarını azalttık. 600 gün prim sayısını 400’e indirdik. Daha fazla çalışanımızın faydalanmasını sağladık. Belge sayısı çok az. Kategoride yer alan ruhsata tabii olduklarını göstermeleri yeterli. Hem İŞKUR’daki çalışma arkadaşlarımız hızlı bir şekilde dönmeye devam ediyor. Hem ekonomik direnç arttırmak hem de çalışanlarımıza destek sağlamak amacıyla yaptık.

3 AY BOYUNCA BAŞVURULAR GEÇERLİ OLACAK

* Sektör ayrımı ya da çalışan sayısı ayrımı yok. Yüzde 77’si 10 kişiden az çalışanı olan firmalarımız. Sektör ya da çalışan sayısı kısıtımız yok. Tüm firmalarımıza kısa çalışma ödeneğimize başvuralım.

* 3 ay boyunca başvurular geçerli olacak. Formda başlangıç ve bitiş tarihi var. Hangi sürenin dahil edilmesini istediklerini firmalarımız belirtiyor. 3 ay boyunca öyle bir zaman limitimiz yok.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir