Gündem

Bakanlık Duyurdu: O Süre 30 Haziran’a Kadar Uzatıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin faaliyet raporları ile teknoloji geliştirme bölgelerinde (TGB) faaliyet gösteren işletmelerin mali denetim raporlarını verme süresinin 30 Haziran'a kadar uzatıldığı vurgulandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması amacıyla Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde yürütülen faaliyetlerin bir süreliğine merkez dışında da yapılabilmesine yönelik karar alındığı vurgulandı.

Söz konusu açıklamada TGB’lerde faaliyet gösteren işletmelerin de faaliyetlerini bölgelerin dışında gerçekleştirebilmelerinin önünün açıldığı belirtildi ve bu kapsamda Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin faaliyet raporu verme süresinin değiştirildiği vurgulandı.

BAKANLIK’TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bakanlık, teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren işletmelerin yine en geç mayıs sonunda vermesi gereken mali denetim raporlarına süre uzatımı imkanı getirdi. Ek süre kararında Hazine ve Maliye Bakanlığının kurumlar vergisi beyanname verme süresini uzatması da dikkate alındı. Yeni durumda, Ar-Ge ve tasarım merkezleri 2019 yılı faaliyet raporlarını, TGB’lerde faaliyet gösteren işletmeler de 2019 yılına ait yıllık bilgiler ile yeminli mali müşavir onaylı mali denetim raporunu 30 Haziran’a kadar elektronik ortamda Bakanlığa gönderebilecek.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler