Kamu Haberleri

Bakanlık duyurdu: Salgın nedeniyle sınavlar ertelendi!

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı günlük 30 bin üzerinde seyrediyor. Bu nedenle bulaşın önlenmesi kapsamında sınavlarda da ertelemeler yapılıyor. Son olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı ve Defterdarlık Uzmanlığı sınavlarının ertelendiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden yaptığı açıklama corona virüsü pandemisi yüzünden bazı sınavların ertelendiğini duyurdu. Bakanlık açıklamasına göre, Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı ve Defterdarlık Uzmanlığı sınavları ileri bir tarihte uygulanacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ertelenen sınavları şöyle duyurdu:

Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı

Bakanlığımızca 09/11/2020-20/11/2020 tarihleri arasında başvuruları alınan Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı tarihleri, Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarihte Bakanlığımız internet sitesinde (https://www.hmb.gov.tr) duyurulacaktır.

Defterdarlık Uzmanlığı Özel Sınavı

Bakanlığımızca 31 Ocak 2021 tarihinde yapılacağı duyurulan Defterdarlık Uzmanlığı Özel Sınavının başvuru tarihleri ve yazılı sınav tarihi, Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Sınavın başvuru tarihleri ve yazılı sınav tarihi Bakanlığımız internet sitesinde (https://www.hmb.gov.tr) daha sonra duyurulacaktır.

İlgili Makaleler