Personel Alımı

Bakanlık en az lise mezunu sözleşmeli sekreter alacak! 41 yaşından gün almayanlar başvurabilir

Dışişleri Bakanlığı Berlin Başkonsolosluğunda münhal bulunan sözleşmeli sekreter pozisyonu için alım yapacak. 41 yaşından gün almamış ve en az lise mezunu olan vatandaşlar pozisyon için başvuruda bulunabilecekler. İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyanlar, 30 Ekim 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını yapabilirler.

Dışişleri Bakanlığı sözlü ve uygulamalı sınav ile sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Berlin Başkonsolosluğu için gerçekleştirilecek alımlar için başvuru yapacak olan vatandaşların çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmeleri gerekiyor. İlanda belirtilen başvuru şartlarını sağlayanlar, en geç 30 Ekim 2020 tarihine kadar şahsen başvurularını gerçekleştirebilirler.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

2. Özgeçmiş (CV),

3. Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular en geç 30 Ekim 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğumuz “Heerstrasse 21, 14052 Berlin” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde 08.30-16.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler