Ekonomi

Bakanlık Müjdeyi Verdi ! Destek Ödemeleri Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında Eylül ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarının bugün ödenmeye başladığını vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandığını vurguladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulunarak 2020 Eylül ayı engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım hizmeti ödemelerine ilişkin müjdeyi verdi. Bakan Selçuk açıklamalarında yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerinin bugün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanacağını ifade etti.

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Eylül ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını belirten Selçuk, bu kapsamda toplamda 991 milyon TL ödeme gerçekleştireceklerini ifade etti. Bakan Selçuk söz konusu açıklamada 534 bin engelli vatandaşa 825 milyon lira ödeme yapılacağını vurguladı.

Evde bakım hizmeti ödemelerinden de 534 bin engelli vatandaşın yararlanacağını vurgulayan Selçuk, bu kapsamda toplam 825 milyon TL ödeme yapılacağını kaydetti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk yaşlı ve engelli aylıklarının ödemelerin 4-9 Eylül 2020 tarihleri arasında PTT aracılığıyla yapıldığını, talep edilmesi halinde de aylıkların hanelere teslim edildiğini belirtti ve vde bakım ödemelerinin de 5 Eylül 2020 itibariyle gerçekleşmeye başlayacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Selçuk ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

 

İlgili Makaleler