Personel Alımı

Bakanlık Resmen Duyurdu! Avrupa Birliği Personel Alımı Yapılacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, resmi internet sitesinden yeni bir duyuruda bulundu. İş arayan herkesi yakından ilgilendiren açıklamaya göre Avrupa birliği Uzman yardımcılığı alanına 10 personel alımı yapılacak. KPSS şartı ve sınav şartı bulunan ilana göre Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Hukuk, İktisat, İşletme ve Uluslararası İlişkiler alanlarında alınacak olan personel ilanına başvuru için son gün 1 Şubat olarak belirlendi.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

ÖSYM tarafından 2020 veya 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), başvuru yapılacak bölüm için tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almak.

Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

Giriş sınavı, sözlü olarak tek aşamalı yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylardan, ilanda belirtilen KPSS puan türlerinden en yüksek puana sahip olandan başlanarak alım yapılacak bölümler itibariyle ayrı ayrı yapılacak puan sıralaması sonucunda, atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar dâhil) sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

İlgili Makaleler