Ekonomi

Bakanlıktan Ailelere Dev Destek: 40 Bin Lira Destek Verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlar hakkında çok önemli bir açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında ihtiyaç sahibi ailelerin ev yapım ve onarımına yönelik barınma yardımlarında üst sınırı bir süre önce 40 bin liraya yükselttiklerini vurguladı. Ayrıca Bakan Selçuk barınma yardımlarının normalleşme süreci ve sonrasında da bu oranlarla devam edeceğini vurguladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk barınma yardımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında Bakanlık olarak oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere evlerinin yapımı, bakım onarımı ve ev eşyası alımına yönelik barınma yardımında bulunduklarını vurguladı.Bakan Selçuk açıklamalarının devamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları ile gerçekleştirilen barınma yardımlarında bir süre önce artışa gidildiğini belirtti.

40 BİN LİRALIK DESTEK

Konu ile ilgili olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik barınma yardımlarının kapsamında betonarme ev yapımına ilişkin bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin lira olduğunu hatırlatan Bakan Selçuk bu tutarın 40 bin liraya yükseldiğini vurguladı. Bakan Selçuk’un bu konuya ilişkin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

YARDIM TUTARI YÜKSELDİ

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik barınma yardımlarımız kapsamında betonarme ev yapımına ilişkin bir hanenin alabileceği azami destek tutarını 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında ise hane başına azami 15 bin liradan 20 bin liraya çıkardık. Ayrıca prefabrik ev yapımı yardımı kapsamında bir hanenin alabileceği azami yardım tutarını da 20 bin liradan 30 bin liraya yükselttik. Daha önce 3 bin lira olan, afet olayları sonrasında yapılan ev eşyası yardımlarımızı 5 bin lira olarak revize ettik.

“VATANDAŞIN YANINDA OLACAĞIZ”

Kovid-19’la mücadele sürecinin başında miktar artışı kararı aldığımız barınma yardımlarımız normalleşme süreci ve sonrasında da bu oranlarla devam edecek. Bakanlık olarak farklı sosyal yardım programlarımızla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.”

İlgili Makaleler