Gündem

Bakanlık’tan anneler günü ve bayram yasağı açıklaması yapıldı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, corona virüsü tedbirleri gerekçesiyle anneler günü ve Ramazan Bayramı’nda huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini duyurdu. Ayrıca çiçek ve hediye gönderiminin de yapılmaması gerektiği bildirildi.

Türkiye’de corona virüsü salgınında ‘kontrollü sosyal hayat’ dönemine geçildiği açıklansa da yine de önlemler alınmaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, risk grubunda değerlendirilen vatandaşların sağlığını korumak için yeni bir duyuruda bulundu. Bakanlık anneler gününde ve Ramazan Bayramı’nda huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı. Ayrıca vatandaşlardan corona virüsü taşıma ihtimali gerekçe gösterilerek, hediye ve çiçek gönderilmemesi çağrısında bulundu.

Fiziki ziyaretlere kapalı, dijital ziyaretlere açık

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlık olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, Covid-19 salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığının korumak için sıkı önlemler uygulamaktayız.

Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir. Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.

Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor. Milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz. Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…” ifadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler