Gündem

Bakanlıktan Corona Virüsü Aşısı İçin Önemli Açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından corona virüsü aşısı hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank corona virüsü aşısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Varank açıklamalarında COVID-19 Türkiye Platformu bünyesinde 7 farklı aşı ve 7 farklı ilaç geliştirme projesinin yer aldığını ifade etti.

BAKAN VARANK’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Varank açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Olmazsa olmaz dediğimiz kırmızı çizgilerimiz var. Emekçilerimizin işini kaybetmemesi, temel ihtiyaçların karşılanması, sağlık hizmetlerine erişim asla taviz vermeyeceğimiz alanlar.

Bütün vatandaşlarımız lütfen müsterih olsun. Bu süreç geçene kadar yanlarında olmaya, çalışmaya devam edeceğiz.

Aşı ve ilaç geliştirme projelerindeki temel araştırmalara TÜBİTAK liderlik ediyor. Ülkemizde aşı ve ilaç konusunda çok önemli etkinlikler bulunuyor. Aşı ve ilaç araştırma gruplarımızı zaten oluşturmuştuk. Covid-19 ile mücadelede bu daha da etkin hale geldi.

Covid-19 alt platformunu kurduk. COVID-19 Platformu altında 7 aşı projesiyle kimyasal ve biyoteknolojik yöntemlerin uygulanacağı 7 ilaç geliştirme projesi yer alıyor. Bu ekipte çalışan tüm araştırmacılarımıza sonsuza kadar güveniyoruz.

Her türlü ihtiyacınızı karşılayacağımızdan emin olabilirsiniz. Hepimiz sizlerden gelecek güzel haberleri bekliyor olacağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir