Gündem

Bakanlıktan Corona Virüsü Tedbirleri: Aşı ve İlaç Geliştirme Çalışmaları

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamalarında corona virüsü tedbirlerini belirtti. Ayrıca Bakan Varank aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara’da Covid-19 tedbirleri kapsamında KOSGEB ve TÜBİTAK desteklerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Bakan Varank aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

BAKAN VARANK’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Varank açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Yatırım teşviklerinde verdiğimiz kredi faiz desteği uygulamasına esneklik getiriyoruz. Kullandıkları kredi faizini veya kar payının bir kısmını bakanlığımız karşılıyor. Aksama olması durumunda faiz desteğinden faydalanamıyorlardı. Bu kuralı askıya alıyoruz. Firmalar bazı ödemelerini daha sonra gerçekleştirdiğinde faiz ve kar payı desteğinden aynen faydalanabilecekler.

Aşı ve İlaç Çalışmaları Hakkında Açıklama
Aşı ve İlaç Çalışmaları Hakkında Açıklama

Girişimcilerin ve bilim insanlarının getirecekleri projelerin hayata geçmesini sağlayacak hızlı bir program hazırladık. 2 Nisan’a kadar açık olacak çağrılar bir hafta içinde değerlendirilecek ve sonuçlandırılacak.

TÜBİTAK Covid-19 Portalı’nı da bugün itibarıyla devreye aldık. covid19.tubitak.gov.tr adresinden ulaşılabilecek portalda araştırmacılara da özel bir bölüm oluşturduk.

AŞI VE İLAÇ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

Aşı ve ilaç geliştirme projelerindeki temel araştırmalara TÜBİTAK liderlik ediyor. Yeni öneri getiren tüm araştırmacılarımızı sürece doğrudan dahil edebileceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir