EkonomiGündem

Bakanlıktan Flaş Açıklama: Milyonlarca İşçi ve Emekliye Çift Maaş İmkanı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak açıklamalarında emeklilik sisteminin değişeceğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak emeklilik sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak açıklamalarında erken emeklilik için reform niteliğinde değişiklikler yapılacağını ifade etmişti. Buna göre yeni ekenomi paketi kapsamında çift maaş ve çift emeklilik geliyor. Tamamlayıcı emeklilik adı altında 10 yıl daha çalışanlara çiftmaaş imkanı geliyor.

ÇİFT MAAŞ İMKANI

Konu ile ilgili olarak emeklilikte 3600 ve 7200 prim günüyle günümüzde emekli olunabiliyor ve 1999 öncesi ve 2008 sonrası olan modellerde şartların çok ağır olduğu biliniyor.

Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni reform paketinde emekli olanlara çift maaşlı çözüm üretileceğini ifade etti. Bu bağlamda ilk emekliliğini prim günü açısından dolduranlar yaşı beklemek içi çalışmak zorunda kalıyordu ancak yeni atılacak bu adımla çeşitli düzenlemeler yapılacak. Bu yeni düzenleme kapsamında vatandaşlar yaşı beklemek için çalıştığı o sürede 10 yıl beklemek zorunda kalanlara çift emeklilik hakkı olacak. Çift emeklilik kapsamında çift maaş da alınacak.

Milyonlarca İşçi ve Emekliye Çift Maaş İmkanı
Milyonlarca İşçi ve Emekliye Çift Maaş İmkanı

Bununla birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yakın zamanda Yeni Ekonomi Paketini duyurması bekleniyor. Emeklilik düzenlemesi kapsamında çift maaş alınacak ve tüm dünyada aktif olan bu sistemin ülkemizde 2020 yılında da yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir